מה הפערים במחירים בין טונר תואם למקורי?

מחירים טונר תואם או מקורי

בכל מדפסת לייזר יש להחליף מידי זמן מה את הטונר המתכלה. במדפסות הטונר למיניהן ניתן להשתמש בטונר מקורי וגם בטונר תואם. בעוד שהטונר המקורי מיוצר על ידי המותג של המדפסת, הרי שטונר תואם מיוצר על ידי חברה חיצונית אשר מתאימה את תכונות הטונר שיתאים לתכונות המדפסת. בין המחיר של טונר מקורי לבין מחירו של טונר תואם קיים כמובן הבדל גדול.

> בדקו טונרים באתר דוקטור דיו

ההבדל בין טונר מקורי לטונר תואם

טונר תואם הוא טונר שמבצע בדיוק את אותה עבודה כמו הטונר המקורי, אבל טונר תואם כשמו כן הוא, רק תואם ולא מקורי. הטונר המקורי מותאם במדויק עבור המדפסת והוא מיוצר על ידי אותה חברה שבה יוצרה המדפסת, השימוש בטונר מקורי מונע הרבה תקלות שעלולות להיגרם משימוש בטונר תואם.

כמו שלכל מוצר הקיים בשוק ישנם חיקויים שמחירם זול יותר מהמקורי כך גם לטונרים השונים קיימים חיקויים בשוק ובדומה לשאר המוצרים המקוריים, גם הטונר המקורי הוא יותר יקר מהטונר התואם.

פערי המחירים בין טונר מקורי לטונר תואם

יצרני המדפסות מוכרים כיום מדפסות חדשות ממש בזול לעומת המדפסות הישנות אשר היו יקרות בהרבה. וזאת מדוע? מכיוון שהמדפסות החדשות המיוצרות כיום, הן מדפסות אשר עדיין לא קיימים עבורם בשוק טונרים תואמים. ויש לרכוש עבורן טונר מקורי אצל יצרן המדפסות כשהוא "עושה עלינו כסף" ומוכר את הטונר המקורי במחיר גבוה מאוד אשר מוריד בהרבה את הכדאיות בלרכוש אותם.

כמובן שיצרני המדפסות לא ממליצים להשתמש בטונר חלופי/תואם מכיוון שזה מקטין משמעותית את היקף הרווחים שלהם. בעוד שהם חישבו את הרווח הכולל של המדפסות כולל ראשי הדיו שירכשו אצלם, בעצם יש להם רק את הרווח של המדפסת כשאת הטונר כלל לא רוכשים אצלם. וזה גורם להם להפסדים בשל מחירם הנמוך של המדפסות.

טונר תואם הוא ברוב המקרים זול בהרבה מטונר מקורי ואף יכול להגיע לשליש ממחירם של הטונרים המקוריים. אז גם אם רכשתם מדפסת מחברה מסוימת, זה לא אומר שנתקעתם איתם לנצח. אתם עדיין יכולים לרכוש עבורה טונר תואם במחיר השווה לכיס שלכם.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »