פנסיית נכות – כיצד נבחר את קרן הפנסיה הנכונה עבורנו

פנסיית נכות

אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שאנחנו נקבל בחיינו, היא קרן הפנסיה בה נשקיע את כספנו והמסלול אותו נרכוש. החלטה זו שאנחנו נקבל בגיל צעיר, תשפיע עלינו לטווח של שנים ארוכות, ובוודאי כאשר נהיה אנשים מבוגרים. 

הרבה פעמים אנשים נוהגים לחשוב שקרן הפנסיה שלהם תיכנס לשימוש אך ורק כשהם יסיימו לעבוד ויצאו לפנסיה. זה לא נכון מדגיש רו"ח אבנר הייזלר. הקרן יכולה להיכנס לשימוש עוד קודם לכן. למשל, במקרים מצערים בהם אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מאבדים את כושר העבודה שלנו בגין מצב בריאותי, ואז נוכל לקבל פנסיית נכות. 

הרעיון של פנסיית נכות הוא לספק לנו קצבה חודשית אשר תאפשר לנו לכלכל את עצמנו ואת בני משפחתנו, במצב בו אנחנו מאבדים את יכולת העבודה שלנו ואיננו יכולים להתפרנס מהמקצוע שלנו או ממקצוע דומה בהתאם להשכלה, יכולות וכישורים שהולמים אותנו. הקצבה תהיה בהתאם לשכר שלנו וכן להיבטים שונים שקשורים שקרן הפנסיה, מכאן החשיבות הרבה בבחירת קרן נכונה. 

> קראו גם: אבנר הייזלר דה מרקר

כיצד קרן הפנסיה יכולה להשפיע על פנסיית הנכות שנקבל

צריך להבין, כשאנחנו בוחרים קרן פנסיה, הרי שאנחנו בוחרים תוכנית מסוימת, מסלול ספציפי על פי תנאים של הקרן. אנחנו יכולים תמיד להחליף את המסלול וכן אנחנו יכולים לשנות את גובה ההפקדות שלנו לקרן, אך בעיקרון, אנחנו מקבלים על עצמנו את תנאי הקרן. 

לכן, יש משמעות רבה להחלטה היכן נשקיע את הכסף שלנו ועל בסיס מה נעשה זאת. שכן רק כך, אנחנו נוכל בסופו של דבר לייצר לעצמנו אפיק השקעה חכם, אפיק שביום מן הימים אם נידרש, נוכל ליהנות ממנו. למשל, במקרים בהם נאבד את כושר העבודה שלנו ונצטרך להיעזר בפנסיית נכות שהקרן תספק לנו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »