סכסוכים בתחום הנדלן וליקויי בניה – איזה עורך דין יטפל בזה

1888557-min

לקוח אשר רוכש במיטב כספו דירה חדשה מקבלן בטוח שכל תהליך הבנייה מתבצע תחת פיקוח קפדני של אנשי מקצוע שמוודאים לאורך כל הדרך, שמתבצעת עבודה מקצועית של קבלני משנה המנוסים בתחום זה ומשתמשים בחומרי בנייה בטיב מעולה ועל פי התקן הישראלי.

אך במציאות הישראלית יש הפתעות וכאשר בעל הנכס מבצע בדיקת בדק בית טרם הכניסה למגורים, הוא מגלה לא אחת ליקויים שהם מהותיים ואינם מאפשרים לו להיכנס לגור בדירה.

 

עורך דין ליטיגציה

במקרים מסוג זה, הלקוח פונה לעורך דין ליטיגציה כדי שיסייע לו. בשלב ראשון עורך דין זה פונה במכתב לקבלן ומבקש ממנו שיטפל לאלתר בליקויי הבנייה המשמעותיים, כיוון שהנושאים הללו מעכבים את כניסת הלקוח למגורים. במקרים רבים עיכוב זה גורר עיכובים גם אצל גורמים אחרים כמו רוכש הדירה שאמור להיכנס לדירה, שהלקוח היה אמור לפנות במועד.

אם הקבלן מחליט לטפל בנושאים הדחופים הללו ללא דיחוי, הדברים הסתדרו. אך אם הקבלן מתכחש לאחריות שלו על הנושאים האקוטיים, כמו לדוגמה מעקה במרפסת שאינו בטיחותי, צנרת שלא הותקנה כראוי ולכן קיימת נזילה בקירות ועוד.

 

תיקון הליקויים בדירה

אם הקבלן אינו מוכן לבצע את התיקונים, הוא לא מותיר ללקוח ברירה ולכן הלקוח שוכר את שירותיהם של אנשי מקצוע העוסקים בתחומים הללו, הם מגיעים לנכס ומבצעים את כל הפעולות הנדרשות בתחומי ההנדסה, האינסטלציה ועוד. הלקוח משלם מכספו עבור מלוא העבודה שביצעו.

במקביל עורך דין ליטיגציה תובע את הקבלן על הנזק שנגרם לו, הכולל את כל התשלומים בהתאם לחשבוניות ובנוסף לכך הוא מוסיף עלויות נלוות כמו שכר דירה, בזבוז של ימי עבודה ועוגמת נפש.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »