פיצויי פיטורין

ישנם גורמים רבים הקובעים את הפיצוי הסופי לאחר פיטורים. אלה כוללים את סוג הפיטורים, משך השירות וגיל העובד.

משך זמן העבודה חשוב מכיוון שהוא משפיע על כמה הודעה מוקדמת או שכר המעסיק צריך לתת לעובד לפני פיטוריו. ככל שמישהו עובד זמן רב יותר בחברה, כך יש להודיע לו יותר לפני פיטורים וזה עולה עם כל שנת עבודה. נושא הפיצויים לאחר פיטורים הוא דבר שכל עובד צריך לדעת עליו. הסיבה לכך היא שזה יכול להיות תהליך מסובך מאוד.

מה חשוב שנדע בנושא פיצויים לאחר פיטורין?

הדבר הראשון שצריך לדעת על פיצויים לאחר פיטורים הוא שיש סוגים שונים של פיטורים, קראו באתר של אריק שליו ושות'. ישנם פיטורים, שהם כאשר מעסיק מחליט לשחרר מספר מסוים של עובדים על מנת לחסוך כסף או לשפר את יעילות החברה. יש גם עזיבות מרצון, שקורות כאשר עובד מחליט לעזוב את עבודתו על דעת עצמו והוא רוצה לקבל פיצוי על כך.

דבר נוסף שכדאי לדעת לגבי פיצויים לאחר פיטורים הוא שיש גם סוגים שונים של פיצויים. יש דברים כמו פיצויי פיטורים, שזה מה שמעסיק נותן לעובד כדי שיהיה לו קצת כסף עד שימצא עבודה חדשה ודמי אבטלה, שמספקים הכנסה לאנשים שפוטרו או עזבו מרצונם את עבודתם. צריך זמן למצוא אחד אחר.

לסיכומו של דבר,

לאחר פיטורים חשוב לדעת מהן זכויותיך. אם פוטרתם שלא בצדק או ללא סיבה סבירה, ייתכן שתהיה זכאי לפיצויים. הפיצוי יכול לבוא בצורה של כסף או החזרה. ברוב המקרים, פיטורים שלא כדין יזכו את העובד בפיצויים ממעבידו בגין משך כהונתו וכל אבדן השתכרות עד למועד הפסקת העבודה.

יש הרבה דברים שכדאי לדעת על פיצויים לאחר פיטורים. אם אתה מפוטר, המעסיק חייב לשלם לך את כל השכר והסכומים האחרים שהם חייבים לך. זה כולל שכר שהרוויח, גמול שעות נוספות, דמי חגים, פיצויי פיטורין ופיצויי פיטורים.

חשוב לדעת שהעובדים זכאים לתקופת הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורים והטבות נוספות!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור עורך דין פלילי שמתאים לכם?
עלינו לבחור עורך דין פלילי אם ברצוננו להתגונן מפני אישום פלילי. סיכויי ההצלחה מבוססים על בחירת עורך...
קרא עוד »
יונ 15, 2022
מצלמות אבטחה לעסקים
כיום אנחנו יודעים כי כל בית עסק, חנות או אפילו בית ספר או גן ילדים, יש לדאוג למצלמות אבטחה. לא תמיד אפשר...
קרא עוד »
יונ 21, 2020
מתי נזדקק למשרד חקירות
אנשים רבים פונים למשרד חקירות על מנת למצוא פריטי מידע חיוניים או על מנת לאמת את החשד שלהם בתחום מסוים....
קרא עוד »
פבר 18, 2020