משכנתא ראשונה בלי יועץ משכנתאות – מה זה דורש?

american-express-4797319_640

עומדים לקנות דירה, לבנות בית או לקנות קרקע להשקעה? ברור לכם שאתם צריכים משכנתא. כמה לקחת, ממי לקחת, באילו מסלולים ומהם התנאים האפשריים, את כל אלה יכול להיות שאתם עדיין לא יודעים. אם אתם שוקלים לקחת משכנתא ראשונה בלי יועץ משכנתא, שימו לב מה זה דורש מכם. 

הכירו את מחשבוני המשכנתא 

כל מי שפועל כיום בתור יועץ משכנתאות מוסמך עושה שימוש בכלי עבודה ממוחשבים. גם אם אין לכם תוכנות פיננסיות מתקדמות, עדיין תוכלו להשתמש בכלים שונים שקיימים ברשת, בחינם. קודם כל, אנו ממליצים לכם להכיר את מחשבוני המשכנתא. אלה המחשבונים שיוכלו לעזור לכם לתכנן לכמה שנים לחלק את המשכנתא וכמה תצטרכו להחזיר בחודש. 

עשו שיעורי בית לפני שתיגשו לבנק 

אם אתם לא פונים אל יועץ משכנתאות, הקפידו לעשות שיעורי בית לפני שאתם ניגשים לבנק. קראו ולמדו את המונחים המרכזיים בתחום. למשל, מה זה ריבית עוגן, מהו קנס על פירעון מוקדם, מהי משכנתא פריים, מהי משכנתא צמודה, מה זאת אומרת ביטוח משכנתא, האם ביטוח משכנתא עושים רק בבנק, איך בודקים איפה רשום הנכס ומתי צריך לבצע העברת בעלות. 

הכירו את התמהיל 

משהו חשוב שכל יועץ משכנתאות יסביר לכם זה שאתם צריכים לבנות משכנתא משולבת. בשפה המקצועית של יועצי משכנתאות קוראים לזה "תמהיל משכנתא". זה אולי נראה מאוד מסובך, אבל זה בעצם חלוקה של המשכנתא לכמה חלקים. כל חלק מהווה הלוואה עם תנאים מסוימים. לדוגמא, אפשרות סבירה היא ששליש מהמשכנתא יהיה בריבית קבועה, שליש נוסף בריבית משתנה ושליש במסלול אטרקטיבי אחר. בנוסף קחו בחשבון שבלי יועץ, אתם אלה שתצטרכו לעשות שופינג, כלומר לגשת לכל הבנקים ולהשוות מחירים ותנאי משכנתא שונים. מידע נוסף באתר קרדיט גורו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »