משכנתא ראשונה בלי יועץ משכנתאות – מה זה דורש?

עומדים לקנות דירה, לבנות בית או לקנות קרקע להשקעה? ברור לכם שאתם צריכים משכנתא. כמה לקחת, ממי לקחת, באילו מסלולים ומהם התנאים האפשריים, את כל אלה יכול להיות שאתם עדיין לא יודעים. אם אתם שוקלים לקחת משכנתא ראשונה בלי יועץ משכנתא, שימו לב מה זה דורש מכם. 

הכירו את מחשבוני המשכנתא 

כל מי שפועל כיום בתור יועץ משכנתאות מוסמך עושה שימוש בכלי עבודה ממוחשבים. גם אם אין לכם תוכנות פיננסיות מתקדמות, עדיין תוכלו להשתמש בכלים שונים שקיימים ברשת, בחינם. קודם כל, אנו ממליצים לכם להכיר את מחשבוני המשכנתא. אלה המחשבונים שיוכלו לעזור לכם לתכנן לכמה שנים לחלק את המשכנתא וכמה תצטרכו להחזיר בחודש. 

עשו שיעורי בית לפני שתיגשו לבנק 

אם אתם לא פונים אל יועץ משכנתאות, הקפידו לעשות שיעורי בית לפני שאתם ניגשים לבנק. קראו ולמדו את המונחים המרכזיים בתחום. למשל, מה זה ריבית עוגן, מהו קנס על פירעון מוקדם, מהי משכנתא פריים, מהי משכנתא צמודה, מה זאת אומרת ביטוח משכנתא, האם ביטוח משכנתא עושים רק בבנק, איך בודקים איפה רשום הנכס ומתי צריך לבצע העברת בעלות. 

הכירו את התמהיל 

משהו חשוב שכל יועץ משכנתאות יסביר לכם זה שאתם צריכים לבנות משכנתא משולבת. בשפה המקצועית של יועצי משכנתאות קוראים לזה "תמהיל משכנתא". זה אולי נראה מאוד מסובך, אבל זה בעצם חלוקה של המשכנתא לכמה חלקים. כל חלק מהווה הלוואה עם תנאים מסוימים. לדוגמא, אפשרות סבירה היא ששליש מהמשכנתא יהיה בריבית קבועה, שליש נוסף בריבית משתנה ושליש במסלול אטרקטיבי אחר. בנוסף קחו בחשבון שבלי יועץ, אתם אלה שתצטרכו לעשות שופינג, כלומר לגשת לכל הבנקים ולהשוות מחירים ותנאי משכנתא שונים. מידע נוסף באתר קרדיט גורו

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הסיבות לרכוש בובות ברבי
מן הרגע בו בובת ברבי הפציעה אל חנות הצעצועים היא נעשתה לדבר הכי מועדף על כל ילדה, ועדיין היא כזו במדף...
קרא עוד »
מרץ 17, 2019
שירותי משרד במיקור חוץ
שירותי משרד במיקור חוץ יכולים להביא יתרונות רבים, כגון הפחתת עלויות, יעילות מוגברת וגישה למומחיות...
קרא עוד »
יול 25, 2023
הנהלת חשבונות לסטארטאפים
חברות סטארטאפ רבות אינן יכולות להמשיך ולהתקיים ללא תזרים מזומנים. מה עושים? כיצד מגשימים את החזון?...
קרא עוד »
פבר 03, 2021