כמה עולה נוטריון

כמו כל מקצוע חופשי, גם השכר של עורך דין איננו קבוע וכל עורך דין רשאי לבקש מהלקוח שכר טרחה כפי שנראה לו. בחלק מהפעולות שמבצע עורך הדין יש אמנם תעריף מינימלי מומלץ אך הוא לא מחייב. בדרך כלל תדרשו לשלם יותר בכדי לקבל שירות טוב. אם אתם זקוקים לשירותיו של נוטריון ואתם תוהים כמה עולה נוטריון, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

כמה עולים שירותי נוטריון?

עלות הנוטריון לעומת עלות עורך דין היא מחיר קבוע שנקבע בתקנות הנוטריונים התשל"ט 1978 וחלק איסור לקחת יותר ממנו או פחות ממנו. הסיבה לכך שיש תעריף נוטריונים קבוע היא האחראיות הרבה יש לנוטריון וכן התפקיד הרגיש שלו. המחוקק חשש כי קביעת שכר הנוטריון לא תמנע מהנוטריון שיקול דעת אובייקטיבי. סיבה נוספת לכך שתעריך הנוטריון קבוע היא שמדובר על מעין תפקיד ציבורי. 

משמעות האישור של נוטריון

סעיף 19 לחוק הנוטריונים תשל"ו 1976 קובע כי אישור נוטריון בהתאם לחוק והתקנות על פיו יהיו ראיה מספקת בהליך משפטי ללא צורך בראיה נוספת. לדברי הנוטריון ולמעשיו. אישור הנוטריון מהווה תעודה ציבורית בדומה לאישורי משרדי הממשלה, רשות מקומית, בית המשפט, בית דין וכן כל גוף אחר בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית. ניתן לומר כי לנוטריון יש תפקיד חשוב ועל כן חשוב לברר מראש מהו התשלום אותו דורש נוטריון בהתאם לכל סוג של עבודה הנדרשת ממנו. כמו כן, יש לוודא שהנוטריון שאתם בוחרים בו אכן גובה את שכרו בהתאם לשכר הקבוע שנוטריון אמור לגבות עבור שירותיו.

חשוב מאוד לבחור שירותי נוטריון בצורה הטובה ביותר. עליכם לוודא כי מדובר על נוטריון מקצועי, מנוסה וכמובן מוסמך בתחומו שיש לו המלצות רבות ומוניטין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מנעולן בבאר שבע
מקצוע המנעולן אינו מקצוע זוהר כל כך. זה כרוך בהתמודדות עם מצבים מסוכנים ואלימים. המקצוע גם תובעני...
קרא עוד »
נוב 30, 2022
כל הסיבות לרכוש בובות ברבי
מן הרגע בו בובת ברבי הפציעה אל חנות הצעצועים היא נעשתה לדבר הכי מועדף על כל ילדה, ועדיין היא כזו במדף...
קרא עוד »
מרץ 17, 2019
טיפים לבחירת מדבקות זכוכית לעסקים לפרסום מנצח
פתחתם עסק חדש?, שכרתם מבנה?, כעת כל מה שנותר לכם זה להפעיל את העסק. אבל דבר אחד שכחתם, והוא להדביק מדבקת...
קרא עוד »
מאי 02, 2021