כמה כסף יש לאילון מאסק – הסכומים האסטרונומים של מנכל טסלה

אחד האנשים היותר מעוררי השראה בעולם שאנו חיים בו הוא אילון מאסק. כיום אילון מאסק נחשב לאחד האנשים העשירים בעולם אולם זה לא תמיד היה כך. את תואר המיליארדר הראשון שלו הוא זכה ב2012 כאשר רק 9 שנים לאחר מכן הוא כבר קפץ לראש הרשימה. ההון האישי שלו והשווי שלו מתבססים כיום בעיקר על מניותיו ואחזקתו בחברת טסלה המקדמת מכוניות חשמליות אולם מעבר לחברה זו הוא עוסק באינספור דברים אחרים וגדולים במיוחד כמו בינה מלאכותית, תחבורה עילית ותחתית, מערכות תשלום מקוונות ואפילו תחבורת חלל.

מעט רקע על אילון מאסק:

אילון מאסק נולד בדרום אפריקה למשפחה עמידה ולא היה רעב ללחם. למעשה הוא יכול היה לשבת רגל על רגל ועתידו היה מובטח אולם תשוקתו והרצון הבלתי מתפשר ללמוד, להרחיב ידע ואופקים ולייצר דברים חדשים הביאו אותו לאן שהוא נמצא היום. הוא החל להתעניין בטכנולוגיה ויזמות כבר מגיל צעיר וכבר בגיל 12 כתב ומכר קוד מחשב בפעם הראשונה. הוא תמיד חלם לעבור לארה"ב ובגיל 17 הוציא אזרחות קנדית (אימו נולדה בקנדה) מה שהקל עליו בשלב מאוחר יותר להשיג אזרחות אמריקאית ולהגשים את מטרתו בהקשר זה. 

לימודים והכשרה מקצועית:

מאסק סיים בהצלחה לימודי תואר בכלכלה ובפיזיקה באונ' פנסילבניה ורצה תחילה להשלים דוקטורט בפיזיקה באונ' סטנפורד אולם לבסוף החליט לנשור במהירות מהלימודים כיוון שראה פוטנציאל גדול יותר באינטרנט מאשר בפיזיקה. הוא הקים עם אחיו את חברתו הראשונה בשם 2ZIP שנמכרה במעלה 300 מיליון דולר. לאחר מכן הקים את X.COM שלימים הפכה להיות פייפאל וזו נמכרה לאיביי תמורת 1.5 מיליארד דולר בשנת 2002. משם המשיך להשקיע בעסקים, התחיל להשקיע במטבעות קריפטוגרפים ובמקביל לפיתוח חברתו השלישית SPACEX הוא גם החל להשקיע בחברת טסלה ובפיתוח מכוניות חשמליות לשיווק המוני. המניות עלו וצמחו לאורך השנים עד שבשנת 2021 כבר עבר את ג'ף בזוס בראש הרשימה וכיום נחשב לאדם הראשון שהשווי שלו עלה מעל 300 מיליארד דולר.

 

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות לגבי עסקים חברתיים: מה שאתה צריך לדעת
עסקים חברתיים הופיעו ככוח טרנספורמטיבי בשוק העולמי, המשלבים את הדחף של יזמות עם המשימה לפתור בעיות...
קרא עוד »
מאי 20, 2024
מה המכנה המשותף בין נתניה לטבריה?
נתניה וטבריה הם שני ערים בעלי אופי תיירותי חזק, המושכים אליה אלפי תיירים מדי שנה. בעוד נתניה נמצאת...
קרא עוד »
יול 17, 2022
חנות אונליין
אל תהיו מהאחרונים שעדיין לא עושים כסף מהעולם הרישתי; היום, יותר ויותר חברות מכל העולם, כמו גם חנויות...
קרא עוד »
מרץ 08, 2022