איך בוחרים משכנתא?

איך בוחרים משכנתא?

רוב נוטלי המשכנתאות הם בעלי ידע מועט בכל מה שקשור למשכנתאות ולכן הם מאד חוששים לבצע צעד שגוי או פזיז ולבחור באחת מהצעות המחיר שקיבלו מהבנקים, לחתום על ההסכם ולהבין בשלב מאוחר יותר, אפילו לאחר כמה שנים, שהם ביצעו טעות לנוכח חוסר הידע שלהם והטעות הזו עלתה להם בממון רב.

איך בוחרים משכנתא 

הדרך המומלצת היא לקבל חוות דעת על יועץ משכנתאות מיומן ומנוסה ולבקש ממנו שיעניק את המעטפת הנדרשת לקונים. 

לאחר שהלקוחות מסבירים לו את עלויות קניית הדירה ואת דרך התשלום עבורה, הוא מסייע להם להגיע להחלטה החשובה מה יהיה גובה המשכנתא, לאור ההוצאות הרבות הנלוות לתהליך זה.

> קראו אודות משכנתא לנכס מסחרי

פניה לבנקים לקבל הצעת מחיר 

הלקוחות מבקשים מכמה בנקים הצעות מחיר במסלולים השונים, כדי שיועץ המשכנתאות יבחן כל אחת מהן לעומק ויראה את ההבדלים ביניהן. במקרים רבים הוא יפנה לבנקים באופן ישיר ויבקש להיטיב את התנאים. כל אחד מהבנקים בוחן זאת בהתאם למידע הפיננסי על הלווים ועל פי הנהלים שלו הוא מאשר או לא מאשר את ההטבה.

לאחר ההשוואה בין ההצעות השונות, יועץ המשכנתאות יכול לשים את האצבע על ההצעה הכדאית ביותר על כל היבטיה והוא ממליץ ללקוחות להתקדם עם הבנק הספציפי. כלל ההלוואה אינה נקבעת במסלול אחד אלא בכמה מסלולים, כמו ריבית משתנה, ריבית קבועה וריבית פריים. בהתאם להצעה הפיננסית, היועץ יבקש סכום מסוים בכל מסלול כדי להגן על הלקוחות בכל תרחיש אפשרי.

בחירת מסלול המשכנתא המיטבי 

הלקוחות בוחרים גם את טווח התשלומים שלהם לאורך כמה שנים, בהתאם ליכולות הכספיות שלהם לשלם כספים בכל חודש, ראו דוגמא בלינק.

בזכות דרך הפעולה המקצועית של היועץ, הלקוחות חוסכים סכומי כסף משמעותיים ביותר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סדנאות כתיבה

סדנאות כתיבה

כשהעולם שלנו צועד יותר ויותר לכיוון הדיגיטל, חשוב להבין את הדרכים להיאחז במקומות אלה ביעילות ובחכמה. אחד מהכלים כדי להצליח בעולם זה היא הכתיבה. סדנאות

קרא עוד »
איך מתנהלים נכון כלכלית?

איך מתנהלים נכון כלכלית?

יוקר המחיה בישראל הוא מאד גבוה, המשכורות בחלק מהעסקים או במשרדים הממשלתיים הוא די נמוך ולכן במקרים רבים ההכנסות אינן מספיקות לצורך ביצוע הוצאות חודשיות

קרא עוד »