רשימה לאיתור ליקויי בניה

איתור ליקויי בניה

לא מעט אנשים אשר רוכשים דירות חדשות מקבלן, מגלים כאשר הם מקבלים את הדירה לא מעט ליקויי בנייה במבנה עצמו. על מנת להימנע מכניסה לדירה חדשה המכילה בה ליקויי בנייה, חשוב מאוד לדאוג מראש לבחון את הדירה היטב על כל הליקויים שבה במידה והם אכן קיימים ולהכניס מראש סעיף לחוזה בין הקונה לקבלן אודות טיפול וזמן טיפול בליקויי בנייה.

 כיצד דואגים לאבחן ליקויי בנייה

על מנת להצליח באיתור ליקויי בניה ועל מנת שהקבלן ממנו רכשתם את הדירה אכן יטפל בליקויי בנייה קיימים, הרי שיש צורך לערוך הליך מסירה מסודר מול הקבלן אשר יכלול בו כתיבת כל ליקויי אשר דיירי הבית מוצאים כאשר הם נכנסים לדירה שרכשו. כמובן שחשוב לתעד כל ליקוי באמצעות מצלמה, על מנת שהקבלן יבחן זאת. מראש כמובן חשוב מאוד לבדוק מול הקבלן שכל החומרים בהם הוא משתמש הם בעלי תו תקן וכן, מלכתחילה כמובן שחשוב מאוד לבחור בקבלן אמין, בעל המלצות.

סוגי ליקויים שחשוב לבחון

אם אתם תוהים על מה חשוב שתשימו דגש בבחינת הליקויים השונים, הנה כמה דברים שחשוב שתבחנו:

  1. ראשית כל, כדאי מאוד שתבחנו את הליקויים הקיימים בתחום האינסטלציה בדירה מכיוון שמדובר בליקויים הנפוצים ביותר והקשים ביותר להתמודדות. לא קל לאתר רטיבויות שונות ולא קל לטפל בהם כאשר הן מתגלות מאוחר ולכן, כאשר אתם נכנסים לדירה, בדקו את הברזים, פתחו את כולם בו זמנית, מלאו את האמבטיות והכיורים בבית ולאחר מכן רוקנו אותם ועוד. בדיקה זו תאפשר לכם לבחון שהצנרת איננה סתומה. חשוב לבדוק נזילות מהסיפונים וסימני עובש שונים בחדרים.
  2. כדאי מאוד לבחון את מערכת החשמל. על אף שמדובר על ליקויים שכיחים פחות, הרי שהם עדיין קיימים לעיתים. לכן, חשוב מאוד שתדליקו את כלל אביזרי החשמל הקיימים בדירה על מנת לוודא שכלל המערכת מחוברת לחשמל ואיננה מקצרת את החשמל
  3. חשוב כמובן לבחון את המבנה עצמו מבחינה ויזואלית על מנת לוודא שאין הבדלי גוונים בצבעים אשר נצבעה הדירה, ראו דוגמא.
  4. חשוב מאוד לבדוק את הריצוף היטב ולוודא שאין בו חללים ריקים ושהוא עמיד, יציב וחזק
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שוני גבריאלי: טיפים לניהול מסעדה
מתכוונים לפתוח מסעדה או שבכלל יש לכם מסעדה שפועלת מזה זמן רב? אם אתם רוצים לנהל אותה טוב יותר, הטיפים...
קרא עוד »
יונ 07, 2021
מחירים של סין, ממשק ישראלי
בכל הנוגע לקניות און ליין, בשנים האחרונות יותר ויותר צרכנים מבינים כי ביצוע קניות ברשת האינטרנט ,הינה...
קרא עוד »
ינו 02, 2019
ניהול ארגון בדרך הנכונה
לא קל ולא פשוט לנהל ארגון. ככל שהארגון גדול יותר ויש יותר משימות ודמויות ברקע, האתגר נעשה למורכב יותר....
קרא עוד »
מרץ 25, 2020