עורך דין לרשלנות רפואית – כיצד לבחור?

עורך דין לרשלנות רפואית

מאת: עורך דין אלי מאור, עורך דין רשלנות רפואית

בשנים האחרונות בישראל חלה עליה משמעותית בתביעות של רשלנות רפואית הן נגד בתי חולים והן נגד קופות חולים וכמו גם נגד רופאים פרטיים, בגין נזקי גוף שנגרמו לחולים בין אם באישפוז בשל רשלנות רפואית אקטיבית ובין אם בחוסר אבחון מחלה בגין רשלנות רפואית המתבטאת במחדל, קרי בדבר שהיה על הצוות הרפואי לבצע ולא בוצע בפועל ברשלנות. 

בעניין זה נשאלת השאלה איזה עורך דין לרשלנות רפואית מומלץ לבחור על מנת להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, מהם הפרמטרים החשובים שאליהם יש לשים לב ומה חשוב לסכם עם עורך דין רשלנות רפואית בעת חתימת הסכם שכר טרחה לייצוג בתביעת רשלנות רפואית.

עורך דין רשלנות רפואית מומלץ הוא כזה שיש לו ניסיון של למעלה מ-20 שנים בייצוג תביעות רשלנות רפואית לרבות רשלנות רפואית בלידה בשל בין היתר אי אבחון של מומים עובריים אצל העובר בשלב הטרום לידתי, לרבות בבדיקת אולטרה סאונד מיילדותי, אי הפניה היולדת לבדיקות סקר גנטיות רלבנטיות, אי חילוץ העובר בזמן חרף סימנים ברורים וממושכים למצוקה עוברית תוך ביטנית, בשל רשלנות רפואית בחדר הלידה וכדומה.

עוד פרמטר חשוב לבחירת עורך דין לרשלנות רפואית הינו ניסיון לא רק בייצוג של תובעים בגין רשלנות רפואית אלא גם בעברו בייצוג של בתי חולים בתביעות של רשלנות רפואית נזקי גוף, כך שלעורך דין רשלנות רפואית ידע להכווין את התובע ברשלנות רפואית מבחינת כללים של "תעשה" ו"אל תעשה" כשהוא יודע איך הדברים עובדים הלכה למעשה, מהו סכום סביר והוגן לפשרה בבית משפט או מחוץ לכותלי בית משפט ומהן נקודות התורפה של חברת הביטוח של בית החולים. 

כמו כן ישנה חשיבות לעובדה האם מדובר בייצוג אישי של עורך דין לרשלנות רפואית או בייצוג קולטיבי בתביעת רשלנות רפואית של עורך דין לרשלנות רפואית, כלומר האם ראש המשרד או העורך דין הבכיר לרשלנות רפואית אליו באתם ואיתו נפגשתם הוא שזה שהלכה למעשה יטפל בתביעת רשלנות רפואית בייצוג אישי, או שמדובר במשרד עורכי דין לרשלנות רפואית, המייצג ביחד את התובע ברשלנות רפואית וקיימת אפשרות שבבא העת ויהיה דיון בבית המשפט התובע ברשלנות רפואית ימצא עורך דין לרשלנות רפואית המייצג אותו מהמשרד, שהוא לא עורך דין לרשלנות רפואית שאליו הוא הגיע, ולו הוא מסר את תביעתו הרגישה ביותר בגין רשלנות רפואית

עוד פרמטר שניתן להביאו בחשבון הוא האם עורך הדין לרשלנות רפואית מוכר כמי שמוביל ימי עיון, השתלמויות תעודה, הרצאות מטעם לשכת עורכי הדין או בעבר מטעם המכון להשתלמויות של לשכת עורכי הדין בתחום של דיני רשלנות רפואית. דבר זה יכול להוות אינדיקציה מצויינת לעורך דין רשלנות רפואית שבקיא בהלכות המשפטיות של בית המשפט העליון, בסכומי הפיצויים שנפסקים בגין רשלנות רפואית, מהן עילות התביעה הרלבנטיות בגין רשלנות רפואית, מהי תקופת ההתיישנות הרלבנטית בתביעת רשלנות רפואית, האם מומלץ בתביעה הרלבנטית לפנות להליכי גישור אם לאו, מהו סכום הפיצוים שיש לתבוע בגין הרשלנות הרפואית והאם היתה פגיעה באוטונומיה של התובע על גופו אם לאו.  

ובסוף הדברים ומעבר להמלצות כמובן שיש לבדוק על עורך הדין לרשלנות רפואית, יודגש כי פרמטרים אלו הינם פרמטרים חשובים ורלבנטיים אולם אינם באים להחליף ו/או הינם במצטבר לקיום של יחסי אמון טובים מתחילת הדרך ועד סופה בין עורך דין רשלנות רפואית ובין הניזוק, המעוניין בייצוג מקצועי, רציני ובשיתוף פעולה מלא בתביעת רשלנות רפואית מתחילתה ועד סופה ולשביעות רצונו המלאה.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »