מחזור משכנתא – מה המשמעות ומתי נעשה את זה

מחזור משכנתא

כשאנחנו מקבלים החלטה לקחת משכנתא לרכישת בית,  ההחלטה שלנו מתבצע על בסיס פרמטרים שאנחנו מכירים בנקודה מסוימת בחיינו, פרמטרים שקיימים בזמן הווה, בין אם זה תנאי שכר, תקציב משפחתי, הוצאות וכדומה. 

העניין הוא, שעם השנים התנאים משתנים, ילדים נולדים, מחליפים עבודות, השכר משתנה, הוצאות משתנות, ואז ייתכן מאוד שכל הפרמטרים על פיהם ביססנו את התנאים לנטילת משכנתא, אינם רלוונטיים יותר. במצב כזה, אנחנו צריכים להחליט כיצד לנהוג בשביל שנוכל להמשיך ולשלם את המשכנתא בצורה סדירה בלי בעיה. 

הפתרון שעומד לרשותנו הוא מחזור משכנתאות. הרעיון של זה הוא פשוט מאוד, אנחנו יכולים לפנות אל הבנק ולבקש ממנו לשנות את המסלול של המשכנתא שלנו. כך נוכל להתאים אותו לתנאים יותר טובים עבורנו, תנאים שהם הרבה יותר רלוונטיים למצבנו הכלכלי הנוכחי. חשוב לציין, זה גם עובד הפוך, כלומר, אם התנאים שלנו השתפרו מבחינה כלכלית, אז אנחנו יכולים לבקש מהבנק לשנות את תנאי המשכנתא, במטרה שנוכל להחזיר אותה כמה שיותר מהר. 

מה צריך לדעת על מחזור משכנתאות

למעשה, שינוי המסלול יכול להתבצע בצורות שונות. הוא יכול להתבצע גם דרך שינוי הריביות, גם דרך הרחבה או צמצום משך הזמן של המשכנתא. הכל על פי הבחירה שלנו וכן על פי שהבנק מוכן לספק לנו. 

מה שכן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהמחזור יכול לעלות לנו כסף, כלומר, עצם שינוי המסלול יכול לחייב אותנו בהוצאות, שכן הבנק עלול להפסיד במקרה כזה, ולכן הוא ירצה לפצות את עצמו. למשל, אם אנחנו מבקשים מהבנק להחזיר את המשכנתא באופן מיידי, זה אומר שהוא יפסיד ריביות, ולכן הוא ידרוש פיצוי על כך. 

לפני שאנחנו ממהרים לבצע מחזור משכנתא, חשוב מאוד לפנות אל גורם מומחה שיעזור לנו, גם לבחון את המצב שלנו וגם להחליט איזה מסלול לקחת, כיצד למחזר את המשכנתא כך שנוכל לעמוד בתנאים השונים ולשלם אותה כפי שאנחנו רוצים, בצורה פשוטה, נוחה, אשר מותאמת למצבנו הכלכלי החדש. בסופו של דבר, כך נוכל לייצר תוכנית הרבה יותר משתלמת עבורנו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הסיבות לפנות אל בית השקעות מקצועי 
אחרי שהיום לכם לא מעט דילמות החלטתם שעכשיו זה הזמן הנכון להתחיל להשקיע את הכסף שלכם? אותם חסכונות שיש...
קרא עוד »
יול 20, 2022
מי זכאי להחזר מס? בדקו את זכאותכם
לרשויות המס יש הרבה חוקים ותקנות לאנשים שזכאים להחזר מס. רשות המיסים דורשת מכל אזרחי ותושבי ישראל...
קרא עוד »
יונ 12, 2022
דוגמאות למוצרים פנסיונים
מוצרים פנסיוניים כמו קצבאות וביטוח יחידה מציעים דרך מצוינת לספק הכנסה פנסיה לעתיד. מוצרי פנסיה...
קרא עוד »
דצמ 28, 2022