מהו מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא

מחזור החיים של משכנתא עובר מחתימת הניירות ועד לתשלום הסופי. לקיחת משכנתא היא צעד מרכזי בחייכם, יצירת חוב עליו תהיו אחראים מרגע החתימה על ניירות המשכנתא ועד לתשלום האחרון שלכם.

מהו מחזור משכנתא? 

למחזור חיים של משכנתא השלכות רבות על חייכם הכלכליים. מחזור המשכנתא מתחיל בחתימה עליו ומסתיים שנים לאחר מכם בסיומו.

סוגי משכנתא שונים כוללים ריביות ותנאי הלוואה שונים, אך כולם עוקבים אחר אותו מעגל חיים כללי. הכרת מחזור החיים של משכנתא מסייעת לכם להיות מוכנים לכל שלבי תהליך המשכנתא ומכין אותכם לקראת העתיד לבוא כשאתם מתחילים לשלם את המשכנתא.

יישום 

מחזור משכנתא מתחיל באופן רשמי כאשר אתם מגישים את בקשת ההלוואה שלכם לאישור. 

למרות שסביר להניח שתקבלו הצעות מחיר לריבית ולמשך תקופת ההלוואה לפני שתגישו את בקשתכם, רק לאחר שתחתמו על בקשת המשכנתא ותמסרו אותה לבנקאי ההלוואה לצורך עיבוד, המלווה יתחיל לשקול את הלוואת המשכנתא שלכם.

עיבוד ושיקול 

לאחר הגשת בקשת המשכנתא, הבנק או מתווך המשכנתא בודקים את האשראי שלכם ומעריכים את הסיכון בהנפקת ההלוואה. הם יאמתו את המידע בבקשתכם, יבדקו את האשראי ויבדקו את הבית או נכס אחר שתרצו לקנות. 

ניתן להתייעץ עם משקיע אחד או יותר אם המשכנתא שלכם היא של תיווך או חברת פיננסים קטנה יותר, כך שהמלווה העיקרי לא יצטרך לשאת את כל עלות ההלוואה שלכם.

סיום המשכנתא 

לאחר שהמלווה סוקר את בקשת ההלוואה שלכם ומאבטח את הכספים למשכנתא, תהליך הסגירה מתחיל. לרוב ההלוואות יש עלויות סגירה, שהן דמי כיס נוספים כמו אלה המכסים עלויות פיקוח, אגרות בקשה, שכר טרחת עורך דין, עלות הגשה ועוד.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »