המלצות לעיצוב המשרד

עיצוב המשרד

כאשר אנחנו מחפשים דרכים להגביר את הפרודוקטיביות במשרד, אנו לעיתים קרובות חושבים על טכנולוגיות אוטומציה לחיסכון בזמן, אסטרטגיות ריכוז כמו טכניקת פומודורו וכו'. עם זאת, מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי לנושא של עיצוב משרדים יש השפעה עצומה על הנעשה בהם. להלן כמה טיפים כיצד לעצב את המשרד שלכם לפרודוקטיביות מרבית.

המלצות לעיצוב המשרד 

תאורה

אם אינכם יכולים לראות כראוי, אתם כנראה לא יכולים לעבוד טוב מספיק. תאורה לקויה גורמת למתח בעיניים, כאבי ראש, עייפות, לחץ ושלל בעיות אחרות, פיזיות ונפשיות. אחד הדברים הקלים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להגביר את התפוקה, הוא לשפר את התאורה במשרד שלכם. אם אפשר, נסו לספק גישה לאור טבעי – או אור בהיר הדומה לשמש, זה משמח אנשים, זה בחינם וזה גם מגדיל את התפוקה: 

מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Sleep Medicine מצא כי עובדים שיושבים ליד חלון ישנים טוב יותר מאלה שלא, ושנת לילה טובה חיונית ליום עבודה טוב. אם לא ניתן להציב את כולם ליד חלון, התקינו תאורה עקיפה, שעדיין בהירה ואינה גורמת למתח בעיניים. בדקו את התמונות האלה כדי לראות מה ההבדל בין התאורות.

הרימו את התקרות 

אם אתם לפני עיצוב משרד קטן חדש או מתכננים לשפץ משרד קיים, שקלו להעלות תקרה ולהרים אותה. מחקרים מצאו כי אנשים מעדיפים תקרות שגובהן 10 מטר וכי תקרות גבוהות יותר קשורות לחשיבה חופשית יותר. האם חשיבה חופשית ויצירתית יותר תועיל לעסק שלכם? אנחנו לא יכולים לחשוב על אפשרות אחרת מלבד תרומה גדולה יותר לעסק שלכם.

צבע הקירות 

לצבע יש השפעה משמעותית על הרגשות שלנו ועל התפוקה שלנו, וכשמדובר ביעילות העובדים, לבן הוא אחד מהצבעים הגרועים ביותר. כמובן שזה לא נאמר באופן כללי על כל סוגי מקומות העבודה אלא רק במקום בו עובדים מעצבים שצריכים השראה בעבודה שלהם או כל עובד הזקוק למרחב חשיבתי גדול. (ולא, למי שעובד בהנהלת חשבונות אין בעיה עם צבע לבן בקירות.)

צבעים ומחקרים 

מחקרים מקשרים בין ירוק ליצירתיות וכחול לפרודוקטיביות. נראה כי אדום טוב להתמצאות בפרטים, אך הוא יכול גם להפחית את החשיבה האנליטית. למרות מה שאמרנו כאן, זו לא תורה מוחלטת ויש מקומות שבהם שינויי צבעי הקירות יתקבלו בברכה ובאחרים קצת פחות.

עיצוב מונע רעש 

רעש הוא מעיקרי התלונות המשרדית הנפוץ ביותר, במיוחד במשרדים בחלל פתוח. מחקרים קישרו רעש עם תפוקה נמוכה יותר, יותר מחלות, יותר מתח, שביעות רצון ומורל בעבודה ירוד, והשפעות שליליות אחרות. 

מערכות מיסוך צליל נפטרות מצלילים לא רצויים על ידי הפצת רעש המיועד לכיסוי הדיבור. אם אינך יכול להתקין מערכת מיסוך קולית מלאה, לכל הפחות ספקו אוזניות לעובדים המבטלות רעש בחלל פתוח.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב עסק

עיצוב עסק – המדריך המלא

עיצוב העסק הוא אחד הגורמים הישירים למידת ההצלחה שלו, אבל לכל עסק יש אופי אחר ,סוג אחר של שירות ומוצר וצרכים שונים. אז מהם הכללים

קרא עוד »