טיפים חשובים לניהול פנסיה לעצמאיים

ניהול פנסיה לעצמאיים

בחודש 1 בשנת 2007 נכנס לתוקפו חוק אשר מחייב גם עצמאיים להפריש כסף לקרן הפנסיה שלהם מדי חודש בחודשו או כסכום חד פעמי בסוף כל שנה. בעוד שעד מועד זה עצמאי היה יכול להחליט בעצמו האם הוא מפריש כסף לקרן פנסיה כלשהי או שבוחר שלא לעשות זאת, הרי שמאז שהדבר הפך לחובה חוקית לא מעט עצמאיים שלא הפקידו כסף לקרן פנסיה נדרשו להכריע כיצד עליהם להפריש וכמה עליהם להפריש באופן חודשי או שנתי. אם אתם עצמאים חשוב מאוד שתנהלו את הפנסיה שלכם לעצמאיים בצורה הטובה ביותר ועל כן, רצוי מאוד שתתייעצו עם יועץ פנסיוני מקצועי ומנוסה, מומלץ לפנות לסיטרין ייעוץ פנסיוני לחברות וארגונים.

טיפים חשובים לניהול פנסיה לעצמאיים

אם אתם עצמאי אשר מתחיל לעסוק בשאלה אודות הפרשה לקרן פנסיה, הנה כמה טיפים שיסייעו לך לעשות את זה בצורה נכונה:

  1. בטרם מתחילים להפריש כספים לקרן פנסיה לעצמאיים, כדאי מאוד לבדוק האם יש לכם חיסכון פנסיוני כלשהו אשר נשכח מתקופת העבודה שלכם כשכירים במידה והייתה כזאת. חיסכון נשכח מעין זה יכול להוות בסיס לחיסכון שלכם כעצמאיים.
  2. מומלץ מאוד להכיר את הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולוודא שההפקדות מבוצעות בו בסכומים המתאימים. כמו כן, רצוי לבחון את התשואה והאם יש צורך לערוך שינוי.
  3. חשוב להתאים את הרכב החיסכון הפנסיוני של כל עצמאי לגילו בכדי להתאים את רמת הסיכון למשך זמן ההשקעה, הקליקו למידע נוסף אודות ייעוץ פרישה.
  4. חשוב לבדוק את דמי הניהול של קרן הפנסיה במקביל לפרמטרים נוספים כגון: רמת הסיכון במוצר הפנסיוני, תשואות עבר ועוד.
  5. הטיפ החשוב ביותר בסופו של דבר הוא לבחור בשירותיו של יועץ פנסיוני מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם לבחור את המוצר הפנסיוני המתאים לכם ביותר, על מנת להפיק את המקסימום מההפרשה לכספי הפנסיה שלכם.

 

 

 

 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »