הבטחת איכות

המונח הבטחת איכות הוא אחד המונחים המוכרים ביותר בכל תהליך ייצור, בין אם זה תהליך שמתרחש בהייטק או בלואו טק, קרי תעשיות ישנות. זה אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך, לפני שמוצאים את המוצר או את השירות למכירה בשוק.

לפני שנסביר מה זה בעצם הבטחת איכות ולמה אנחנו צריכים לבצע שלב זה, צריך לומר, שבמהלך השנים פותחו שיטות שונות כיצד לבצע את התהליך, זאת על מנת להבטיח שהוא יתבצע באופן אופטימאלי, גם בשביל לחסוך זמן, וגם בשביל לחסוך עלויות מיותרות, הן בתהליך עצמו וכן לאחר מכן.

מה זה בעצם הבטחת איכות? הרעיון הוא לקחת את כל שלבי תהליך הייצור ושלבי השימוש במוצר או השירות, ולעבור עליהם, לפרטי פרטים. בצורה ככה אנחנו מוודאים במאה אחוז שאכן הייצור נעשה בצורה נכונה, מדויקת ואמינה, והמוצר עובד בצורה טובה כפי שאנחנו מצפים.

אנחנו לא יכולים להוציא את המוצר לשוק מבלי שאנחנו מבצעים תהליך שכזה. מאחר ותמיד קיים סיכוי שדילגנו על שלב מסוים בייצור או שהשתמשנו בחומרים לא נכונים, ואז ברגע שנוציא את המוצר לשוק, הלקוחות לא יוכלו להשתמש בו ולא ירצו לקנות אותו. יתרה מזו, אנחנו חייבים לעבור על כל השלבים בתהליך השימוש במוצר או השירות, בשביל לראות שכל שלב עובד בצורה נכונה כפי שהוא אמור לעבוד, בשביל שלא תהיה שום בעיה עבור הלקוחות שלנו.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה ואנחנו אחראים על ייצור של מוצר עם חומרים אשר עלולים להיות מסוכנים. אנחנו צריכים לוודא שהמוצר בטוח לשימוש, אם לא, אנחנו עלולים לגרום לאסון. אנחנו יכולים לראות את זה בשלבי ייצור של תרופות, חומרי ניקוי ועוד.

צריך לומר, ישנם תקנים מסוימים שמחייבים אותנו לבצע הבטחת איכות, אם אנחנו לא נעשה את התהליך הזה, אזי שאנחנו לא נוכל לקבל את התקן. במקרים רבים זה ימנע מאיתנו אפשרות לשווק את המוצרים במקומות מסוימים, במקרים אחרים, הציבור פשוט לא ירצה לקנות את המוצר שלנו אם אין לנו את התקן הזה. לכן חשוב להקפיד על הבטחת איכות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »