התנגדות לצוואה – למה לכם?

כאשר אדם נפטר ומשאיר צוואה, היורשים באים לממש את הירושה ומוציאים צו ירושה, לעיתים אחד הנוגעים בדבר מעוניין להתנגד למימוש הצוואה מסיבה כזאת או אחרת והוא מגיש התנגדות לצוואה. את ההתנגדות יכול להגיש רק מי שנחשב "מעוניין בדבר" דהיינו אדם שיש לו זיקה כלכלית ישירה לרכוש אשר מחולק באותה ירושה גם אם הוא לא מוזכר בה, כגון אם מדובר בצאצא היורש על פי חוק במקרה שההתנגדות תתקבל, ולכן שינוי של הצו לקיומה קשור אליו. 

למה להגיש התנגדות לצוואה?

ענייני ירושות ובמיוחד מלחמות על ירושה הם אף פעם לא דבר נעים, אך לעיתים אחד היורשים יודע שהצוואה על פיה ניגשים לחלק את הירושה אינה אמורה להיות תקפה מסיבות שונות, לדוגמא סיבה אפשרית להגשה של התנגדות לצוואה יכול להיות כאשר המבקש יכול להוכיח כי הצוואה נעשתה בכפייה או באונס, ולכן היא בטלה. סיבות נוספות להגשה של התנגדות היא כאשר הצוואה בלתי חוקית, או בלתי מוסרית על פי הכללים שנקבעו בחוק הירושה. סיבה נוספת להתנגדות היא כאשר המבקש יכול להוכיח כי הנפטר כתב את הצוואה כאשר היה במצב בלתי כשיר לצוות.

האם צריכים עורך דין עבור הגשת התנגדות לצוואה?

הגשה של התנגדות לצוואה אינה מחייבת פנייה לעורך דין, עם זאת מדובר בהליך מעט מורכב הדורש מומחיות בנושא, לא כל סיבה היא סיבה להתנגדות לצוואה, ולא כל ראייה היא ראייה המוכיחה את הטענה אותה טוען המבקש של ההתנגדות. ולכן עורך דין המתמחה בתחום בעל ניסיון בענייני ירושה יכול לתת מענה למי שצריך להגיש התנגדות לצוואה בצורה הטובה ביותר וללוות אותו עד לתיקון העוול אותו הוא חושב שנגרם לו בעקבות הרצון לקיים את הצוואה המדוברת. למידע נוסף עו"ד אלעד ויסטוך

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השוואת ביטוח מקיף: כך תעשו זאת נכון
מבין הביטוחים הנלווים לביטוח החובה לרכב, זה המקיף נפוץ יותר. במדינה שבה עלות הרכבים היא מהגבוהות...
קרא עוד »
מאי 06, 2021
אקססוריז לאמבטיה שאי אפשר להסתדר בלעדיהם
בשנים האחרונות אפשר לרכוש סוגים חדשניים של מוטות פינוק בטכנולוגיה מתקדמת, לחדרי האמבטיה שהופכות של...
קרא עוד »
יול 30, 2020
המדריך הידידותי שלך לבחירת סוכנות ביטוח
ניווט בתהליך בחירת סוכנות ביטוח יכול להרגיש מכריע. עם שפע של אפשרויות וגורמים משתנים שיש לקחת בחשבון,...
קרא עוד »
נוב 19, 2023