זכות מגורים לכל החיים

הזכות לישיבת קבע בארץ הולדתו היא זכות יסוד של האדם. לעתים קרובות זה מובן מאליו ולא נתפס כבעיה. עם זאת, חשוב למדי לזכור שזכות זו אינה חלה רק על אנשים שנולדו בארץ מוצא הוריהם. גם אנשים שגדלו במדינה אחרת ואחר כך חזרו לשם צריכים להיות זכאים לגור בה דרך קבע.

הרבה מדינות הציגו היתרי שהייה זמניים לאנשים עם קשרי משפחה או סיבות אחרות. בארצות הברית יש מערכת המאפשרת שהייה זמנית במדינה אם אתה קשור בדם, נישואים או אימוץ למישהו שגר שם לפחות 20 שנה (או עד שתגיע לגיל 18). 

זכות מגורים לכל החיים של מהגרים היא נושא רגיש במדינות רבות. המצב כיום הוא שיש הרבה אנשים שחיים ועובדים, למשל באיחוד האירופי, אבל אין להם אישור שהייה קבוע. זה אומר שהם לא יכולים להישאר או לעבוד במדינות רבות.  

הזכות לגור במדינה לכל החיים היא אחת הזכויות הבסיסיות ביותר בעולם. הזכות למגורים לכל החיים היא זכות אדם בסיסית שעל כל העמים להגן עליה. עם זאת, יש עדיין מדינות רבות שבהן זכות זו אינה מוגנת. 

זכות מגורים לגבי מהגרים 

זכות המגורים לכל החיים היא הנושא החשוב ביותר בחוקי ההגירה. השאלה היא אם אתה יכול להישאר בארץ הולדתך יותר מ-10 שנים או לא. ממשלות רבות הבהירו שאם אתה גר בארץ הולדתך 10 שנים, אז יש לך זכות להישאר שם כל עוד אתה רוצה. עם זאת, אם אתה גר שם פחות מ-10 שנים אז זה לא נכון ותצטרך לעזוב וללכת למדינה אחרת.

זכות המגורים לכל החיים (ROL) הוא מונח המשמש במדינות שונות תיאור הזכות לחיות ולעבוד במדינה לכל החיים. זה מוענק בדרך כלל לאנשים שנולדו מחוץ למדינה, או שחיו שם ברציפות במשך עשר שנים לפחות. זה לא הליך אוטומטי, יש תנאים מסוימים לקבל את הזכות הזאת. 

למידע נוסף היכנסו לאתר של ירושה עצמית

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »