הלוואת לעסקים קטנים

הלוואת לעסקים קטנים

כלכלה בכל מדינה, מתבססת על עסקים קטנים. הרבה אנשים נוטים לחשוב שהכלכלות בעולם מתבססות על חברות גדולות, חברות מוכרות אשר מייצאות מוצרים למדינות אחרות, מה שמכונה חברות בינלאומיות, אך זו טעות.

חברות גדולות, אומנם מעסיקות כמות גדולה של עובדים, אך צריך לזכור, שסך החברות הגדולות הוא קטן ביחס לכמות העסקים הקטנים, החברות הקטנות, וביחס לכמות העובדים בכל החברות הקטנות, מה עוד שחברות גדולות בוודאי היום, יש להן אפשרות לעבור ממדינה למדינה, הן לא חשות תחושת נאמנות או הזדהות עם המדינה בהכרח. לכן, אם מדינה תחליט להתבסס עליהן, זה עלול לפגוע בה יותר מאשר להועיל לה.

לכן, מדינות, ממשלות, בוחרות לעזור לעסקים קטנים. בין היתר, המדינה עוזרת בעזרת הלוואות לעסקים קטנים. באופן טבעי, לעסק קטן הרבה יותר קשה לקבל הלוואה מהבנק, למרות שהוא צריך אותה הרבה יותר מאשר עסק גדול. עסקים גדולים יכולים להציג מספר בטחונות וערבויות בשביל לקבל הלוואות, לעומת זאת, עסק קטן, אין לו את היכולת הזאת. עסק גדול, לא בהכרח צריך את ההלוואה בשביל להתקיים, בדרך כלל זה נובע מתוך רצון להתפתח, כשלא פעם הפיתוח הזה יכול לפגוע בשוק ובתחרות. עסק קטן זקוק להלוואה בשביל להתקיים, בשביל שהוא יוכל להעסיק עובדים, לרכוש מכונות, בשביל לייצר ולמכור.

המדינה יוצרת מנגנונים שונים שמאפשרים לה להלוואות כספים לעסקים קטנים, בידיעה שאותם עסקים יחזירו את ההלוואה בצורות שונות, אותם עסקים ישרתו את הכלכלה של המדינה, בין אם זה דרך יצוא ובין אם זה דרך העסקה של עובדים מקומיים, לעיתים גם על פי תנאי ההלוואה הרי שעל החברה להקים מרכזים ומוקדים במקומות בהם יש פחות מקומות תעסוקה, וכך כל הצדדים מרוויחים.

במקום לפנות לבנק או לגורם אחר שלא ימהר להלוות כסף לעסק קטן, עסק שלא ברור אם מחר הוא ישרוד, אז המדינה מלווה כסף ובכך העסק יכול להתפתח, יכול להתבסס, להגדיל את מספר העובדים שלו ולא רק להמשיך להתקיים אלא לגדול ואולי אפילו להיות יום אחד עסק גדול בפני עצמו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »