מיסים על ביטקווין: האם הם קיימים?

1948799-min

רשויות המס מתייחסות לביטקווין כעל נכס לכל דבר, ולכן, הרווחים בגין מכירתו חייבים במס. גובה המס ליחידים הינו 25%. נכון הוא, שמדובר בכלל על מטבע דיגיטלי אבל החוק קובע שמדובר על נכס לכל דבר כמו: נדל"ן למשל. הדיווח על מכירה נעשה בסוף שנת המס על טופס 1399 המיועד לאירועי מס. צריך להדגיש, כי המס משולם רק על הרווח המחושב בין ערך המטבע בעת הרכישה וערכו בעת המכירה. לדוגמא, על מטבע שנקנה במחיר של 10000 ₪ ונמכר במחיר של 25000 ₪ הרווח הינו 15000 ₪. מכאן שהמס עליו יהיה 3750 ₪.

למידע נוסף הכנסו לאתר של ביטס אוף גולד.

 

התקזזות מהפסדים

כמו בכל עסקה אחרת ניתן לקזז רווחים מהפסדים בעת מכירת נכסי נדל"ן אחרים, או הפסדים מצטברים בשוק ההון במניות וכדומה.  יש, כמובן, לשמור על כל המסמכים כדי שניתן להציגם מול נציג רשויות המס. חובת הדיווח קבועה בחוק והימנעות מדיווח נחשבת לעבירה פלילית שהעונשים עליהם יכולים להיות כבדים. במצב כזה, וכאשר יש חשד לאי דיווח, תפעל מערכת האיכפה של הרשויות ואז נוצרת באחת סיטואציה לא נעימה לנישום המעורב בעניין.

 

מסחר בשיטות שונות

ניתן לסחור בביטקווין במספר דרכים. כך, מול סוחרים בבורסת המטבעות המבוזרים הדיגיטליים האלו, מול חלפנים, אנשים פרטיים, חברות העוסקות במסחר בהן ועוד. ניתן גם לרכוש בכספומטים ייעודיים לנושא. בכל עסקה כזאת יש לשמור על המסמכים שאותם יהיה צורך להציג בעת התדיינות מול רשויות המס. מומלץ לקבל מידע נוסף ומקיף על כל הנושא מחברה מקצועית העוסקת במתן שירותים למטבעות דיגיטליים. מומלץ אף לרכוש דרכה כדי להפוך את העסקה לבטוחה ביותר. התחום אינו מפוקח על ידי ממשלות וגורמים מוסדיים, ולכן, יש לפעול בו בזהירות.

 

הכנסו לאתר שלנו – https://www.bitsofgold.co.il/.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

שירותי פוליש בחיפה

חברת פוליש בחיפה

אם קניתם דירה ישנה או שמתחשק לכם לחדש את הרצפות בדירה שלכם, כדאי לבצע פוליש. ראו לדוגמה שירותי פוליש בתל אביב! מצבה של הרצפה אחרי

קרא עוד »