הקרב לעתיד לבוא בדרך חכמת הסוד

משמעות השור והלויתן בנבואות חז"ל בדרך חכמת הקבלה

חז"ל אמרו שלעתיד לבוא הקב"ה יעשה קרב בין שור הבר ולוויתן. שור הבר הוא שור שאינו מוגבל על ידי בני אדם, דהיינו מלכות לא מצומצמת, וגם שור הוא מלך החיות הטהורות.

ואילו לוויתן הוא תנין הגדול, דהיינו בינה, כי גדול תמיד מצביע על ספירת הבינה. וקרב ביניהם זאת תחרות להדבק בהש"י ולהעלם בתוכו. ובסופו של הקרב הם יהרגו זה את זה, דהיינו יתמזגו באהבה ויראה. ללמוד חכמת הקבלה בדרך פנימיות התורה כנסו לאתר לקבלה וחסידות של הרב שקד.

גמר התיקון כמובא בתלמוד עשר הספירות של הרב אשלג – בעל הסולם

ואחר כך מעור לוויתן תעשה הסוכה, כנגד בינה שתוכל להתרחב עד אין סוף לכל צדיקי העולם. ואת בשר של השור יאכלו צדיקים, כלומר יקבלו האורות של מלכות, דהיינו בחינה ד' שבד' העבה מכולן, שעד גמר התיקון תהיה מצומצמת, ובגמר התיקון הצמצום יעדר וכל העוצמה של רצון לקבל תהפוך לאור חכמה ויתגלו   סודותיו של הבורא מתוך יראה ואהבה.

ויחד עם בינה מלכות תהיה מתוקנת ושתי נקבות יעבדו את הש"י.  ואז שתי אותיות ה' יהיו שוות כאחד, ולא  תהיה מעלה ומטה, אלא עיגול השווה, כמו שהיה בתחילת הבריאה.

 מספרים בחכמת הקבלה

 מה מסמל המספר 400 עפ"י הזוהר הקדוש?

שלוש פעמים בחומש "בראשית" אנו נפגשים עם מספר ארבע מאות, דהיינו בברית בין הבתרים נאמר לאברהם אבינו על ארבע מאות שנות גלות מצרים, הכסף ששילם אברהם לעפרון החתי עבור מערת המכפלה היה ארבע מאות שקל כסף ונאמר על סכום הזה מחיר מלא.

ושוב את המספר הזה מופיע כאשר יעקב חוזר מלבן ועשו הולך לקראתו וארבע מאות איש עמו. אמר רבי שמעון בר יוחאי במסכת "ברכות", ששלוש מתנות קיבלו בני ישראל על ידי יסורים ואלה הם: תורה, ארץ ישראל ועולם הבא. והנה בזכות ארבע מאות שנות גלות מצרים ישראל זכו לקבל תורה. ובזכות מאבקו של יעקב עם שרו של עשו ובזכות תיקונים שנעשו אצל לבן יעקב אבינו ביטל טומא של אנשי עשו וזכה לחזור לארץ הקודש. ובזכות כסף מלא ששילם אברהם לעפרון בני ישראל קיבלו מערת המכפלה שהיא פתח לגן עדן. להרחבת הלמוד בחכמת הקבלה כנסו פה!

משמעות המספרים בתורה עפ"י הספירות הקדושות של חכמת הקבלה

אם כן מספר ארבע מאות הוא מספר של ספירות בארבעה עולמות, דהיינו אצילות, בריאה, יצירה ועשיה שבמשך ששת אלפי שנים עלינו לתקן אותן כדי לזכות באופן מושלם לשלוש מתנות שעליהן דיבר רבי שמעון, שבעצם הן דבר אחד, דהיינו אור הגנוז, שהוא שכר לצדיקים שהכינו את הכלים בעולם הזה.

 

                        הודו  לה' כי  טוב כי לעולם חסדו                           

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »