מהי קרן עבודה מרצון בגטאות?

פיצויים מגרמניה

גרמניה מודעת היטב כי בשל מה שאירע בתקופת בשואה, עליה לשלם פיצויים לניצולים. במהלך השנים הממשלה בגרמניה החליטה גם לשלם פיצוי למי שעבד בגטו מרצון. אז מהי קרן עבודה מרצון בגטאות?

האם באמת היו עובדים מרצון?

אף אחד באמת לא עבד מרצון, איך בדיוק היה אפשר? לא מעט ניצולים נטלו על כתפיהם את ההחלטה הקשה הזו בכדי שלא יישארו רעבים. על כל פנים, בהחלט ניתן לקבל פיצויים חד פעמיים, ולא כל אחד מודע לתנאים אשר באמצעותם יקבל פיצוי. 

קרן עבודה מרצון

למעשה, חוק עבודה מרצון נקרא גם חוק מרקל. באמצעות חוק זה גרמניה מתייחסת ליהודים שהיו בגטאות, שלמעשה הם "עבדו מרצון" בכדי שיהיה להם די ויותר מזון, זה היה סוג של בונוס. היהודים עבדו במפעלים, משרדים, ביצעו גם עבודות ניקיון או שעבדו במטבח. חלקם של היהודים החליטו שהם גם רוצים לעבוד בגטו, זאת לאחר הצעה של הגרמנים.

אל מי לפנות?

בכדי להגיש בקשת פיצויים בגין עבודה מרצון, מומלץ לפנות אל עו"ד הדובר גם עברית וגם גרמנית, הבקיא היטב בכל הקשור לפיצויים לניצולי שואה, קצבאות וגמלאות. עו"ד בעל קשרים רבים עם כל מי שרלוונטי לנושא, כך בדיוק עולים הסיכויים לקבל פיצוי לעובדים מרצון. הגשת הבקשה חייבת להיות מסודרת וכתובה בגרמנית.

הגשת התביעה

קודם כל יש לבדוק איך מגישים תביעה לקבל פיצויים מגרמניה, גם יוצאי רומניה נמצאו זכאים וחשוב שכל ניצול שואה ידע מהן זכויותיו. לא מעט ניצולי שואה כלל אינם מודעים לזכויות שלהם, וכך הם לא מקבלים את הפיצויים המגיעים להם על פי חוק מרקל. אז אם אתם רוצים לממש את בקשתכם, פנו למשרד עו"ד מוביל בתחום הפיצויים לניצולי שואה.

 

אולי יעניין אותך גם פיצויים לדור שני של ניצולי שואה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי צריך בית חכם?
מערכת בית חיים מתאימה לאנשים פרטיים ואנשי עסקים שמחפשים פתרון יעיל לשליטה מלאה על מכשירי החשמל...
קרא עוד »
יול 15, 2021
המופלאות של אילת: תובנות חיוניות
אילת, השוכנת בקצה הדרומי ביותר של ישראל, היא לא רק עיר אלא חוויה, שופעת אטרקציות (ראו גם באתר funtasy...
קרא עוד »
אפר 08, 2024
מה המכנה המשותף בין נתניה לטבריה?
נתניה וטבריה הם שני ערים בעלי אופי תיירותי חזק, המושכים אליה אלפי תיירים מדי שנה. בעוד נתניה נמצאת...
קרא עוד »
יול 17, 2022