חסרונות של פינוי בינוי

אחד הפרויקטים הפופולאריים ביותר בישראל לצורכי בנייה, הוא פרויקט פינוי בינוי. פרויקט זה החל לפני מספר שנים ביישובים שונים, ערים גדולות וקטנות, כשמטרתו העיקרית היא, לייצר מצב בו מבנים ישנים נהרסים, ובמקומם קמים מבנים חדשים ובכך האזור מתחדש, משתפר והופך להיות הרבה יותר יפה ומתאים למאה ה-21. 

לצד הרבה מאוד יתרונות של פינוי בינוי עם טלבר בנייה ופיקוח, אנחנו יכולים למצוא גם לא מעט חסרונות אשר קיימים בשטח ועלולים לייצר בעיות שונות בצורות מגוונות. לפני שנסביר על החסרונות והבעיות, צריך לומר, כל חסרון אפשר למצוא לו פתרון, ואפשר תמיד כמובן להסתכל על הדברים מהצד השני, כלומר, יהיה מי שיחשוב שהחסרון איננו חסרון בהכרח. זה נכון מבחינת גישות כלכליות וכן מבחינות אחרות. 

עוד נקודה חשובה שצריך לציין היא, פינוי בינוי יכול להתבצע בצורות שונות ולכן גם הצורה שבה התהליך מתקיים והאזור בו הפרויקט נערך, משפיע לא מעט על השאלה, האם זה חסרון או יתרון ליישוב ולדיירים המתגוררים. הכירו את היתרונות של עבודה עם טלבר יזמות נדל"ן.

מה החסרונות בפועל

ראשית, אחת הטענות נגד פינוי בינוי היא בכך שהוא גורם להתייקרויות של האזור ומונע מאנשים שהתגורר בו או מתגוררים, להמשיך ולחיות באוזר. אם מבנים ישנים נהרסים ובמקומם מוקמים מבנים חדשים, אז ערך הנכס עולה, המסים עולים, ולא כולם יכולים לעמוד בכך מבחינה כלכלית. 

שנית, התהליך הזה לוקח זמן, מאוד יכול להיות שדיירים המתגוררים באזור יצטרכו למצוא פתרונות דיור לתקופה מאוד ארוכה, זה לא בהכרח פשוט ולא בהכרח אפשרי. זה דורש הרבה יכולות והוצאות כלכליות. 

שלישית, הרבה פעמים מאחר והאזור משתנה אז נכנסים אנשים חדשים, הצביון של האזור משתנה, לא פעם גם התשתיות לא מסוגלות להכיל אותם ונוצרים עומסים ופקקים באזור, זו פגיעה באיכות החיים. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כדאי לצאת לטיול ליפן לתקופת פריחת הדובדבן?
אם יש מקום שהישראלים (והעולם המערבי בכלל) לומדים להכיר ולהעריך יותר ויותר בשנים האחרונות, הרי שזוהי...
קרא עוד »
אוק 27, 2019
למה צריך ייעוץ משכנתאות?
יש הרבה מידע על משכנתאות ועל תהליך קבלת אחת, אבל אין הרבה מידע על מה לעשות הלאה. מאמר זה מספק כמה עצות...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
מצבות מסלעים – בחירה מועדפת
מצבות סלע נמצאות במקומות שונים בעולם, מארצות הברית ועד סין. הם עשויים בדרך כלל מקוורץ, גרניט או אבן...
קרא עוד »
דצמ 01, 2022