דוגמאות לתאונות באתרי בנייה

1984351-min

במדינתנו הקטנה קיימים אינספור בניינים הן קיימים והן בבנייה. מספיק שתיכנסו לתל אביב ותתקלו לפחות בעשרים בניינים הנמצאים בשיפוץ וכולם באותו האזור. הבנייה בישראל היא רבה ומכאן ניתן רק להסיק את כמות הפועלים הנמצאים בשטחים אלה ואת כל הנוגעים לכל פרויקט ופרויקט. כשקיימת כמות כזו של בנייה בארץ, לא מן הנמנע שתקרה תאונה באתר בנייה.

 

הבאנו לכם 3 דוגמאות לתאונות באתרי בנייה, זאת על מנת לחדד כמה בקלות דבר כזה יכול לקרות וכמה תשומת הלב היא חשובה כאשר נמצאים באתר בנייה

 

קריסת פיגומים

הפיגומים, אותם אתם מכירים כאשר אתם צועדים תחתיהם ברחוב, הם אלה שנותנים לפועלים לטייל בין החללים ולהתקין את שהם צריכים בקלות יתרה. הפיגומים הם למעשה קומות מאולתרות. אמנם הקומות המאולתרות הללו עוזרות לפועלים אך לא פעם ולא פעמיים קרה שפועל נפל מפיגום רעוע או שהפיגומים קרסו על פועל.

 

אי חבישת קסדה

החוק לגבי חבישת קסדה הוא ברור מאוד ופועל שלא יהיה עם קסדה המגינה על ראשו יהיה חשוף לקנס או חמור מכך. כמו כן, לא רק הפועל עצמו יהיה חשוף להאשמה אלא גם האחראיים עליו. נושא זה בא יותר ויותר לידי חידוד זאת מכיוון שפועלים רבים היו חשופים לפגיעות ראש שונות מפועלם באתר בנייה רק בגלל שלא הייתה על ראשם קסדה.

 

נפילות גובה

לצערנו הרב, גם הפועל המנוסה ביותר עשוי להיות בסכנת נפילה מגובה רב. התקנות המגנות על פועלים מפני עבודה בגובה רב הן לא מספקות ולכן פועלים השקועים בעבודתם, אותה הם מכירים היטב, עשויים מחוסר תשומת לב למעוד במקום בו הם חשבו שהקרקע בטוחה. חוסר תשומת לב הוא גורם בולט בתאונות עבודה באתרי בנייה.

 

לסיכום,

דוגמאות אלו קורות מדי שנה ולצערנו באופן תכף. ניתן למנוע אותן וצריך למנוע אותן.

 

למידע נוסף וייעוץ על ידי מומחה פנו עוד היום לאיציק סימון סוכנות לביטוח בנייה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »