חשבונית פיקטיבית – מה המשמעות שלה?

חשבונית פיקטיבית

בכל עסקה אשר בה יש טרנזאקציה כספית יש להפיק חשבונית. המשלם אמור לקבל חשבונית מס מסודרת בה יהיה מפורט הסכום ששולם עבור העסקה.

מה עושים עם החשבוניות?

כל בית עסק אמור להציג את החשבוניות שהוא הפיק משך כל השנה מול רשות המיסים כאשר על פי זה יחשבו את גובה המיסים שיהיה עליו לשלם עבור העסקאות שנעשו במהלך השנה, קראו עוד באתר https://krisitax.com.

גם הלקוח עושה שימוש עם החשבוניות שלו כאשר הוא יכול ליהנות מהקלות בתשלום המס בגלל ההתחשבות בהוצאות שהיו לו עבור העסק במשך השנה.

אז מהי חשבונית פיקטיבית?

הבנו שיש ערך לחשבונית ויש גם מי שיכול להרוויח ממנה. לקוח או בעל עסק שיש לו הרבה חשבוניות יוכל ליהנות מהחזרי מס בהתאם לחשבוניות שברשותו.

כאן אנחנו מתחילים להבין מה זה בעצם חשבונית פיקטיבית. יש אנשים שרוצים להרוויח יותר הקלות במס ועל כן הם מגישים חשבוניות פיקטיביות שאין מאחוריהם כל עסקה. ברור כי מדובר בצעד שהוא אינו חוקי ולמעשה היא מוגדרת כאחת מהעבירות הכלכליות החמורות ביותר.

הפקה של חשבונית פיקטיבית נכללת למעשה בדין הכלכלי הפלילי וגם החקירות מתבצעות במסגרת חקירה כלכלית.

איך מתנהלת החקירה?

אנשים שעוברים על החוק והם מנפיקים חשבוניות פיקטיביות, לא תמיד מבינים עד כמה חמור הדבר והם לא יודעים שאפשר בקלות לעלות עליהם ואף לעצור אותם בגין ההתנהלות הבלתי חוקית בעליל מצדם, קראו בנושא גם כאן.

על פי רוב, אדם שנחשד בעבירה מהסוג הזה ייחקר במסגרת חקירה סמויה כאשר במהלך החקירה ייאספו כל הנתונים מהשטח בלי שהעבריין יהיה מודע לכך כלל וכלל.

הוא ימשיך ככל הנראה באותו זמן בפעילות העבריינית שלו בלי שיחשוד כי מתנהל אחריו מעקב. במהלך אותו זמן ממשיכות להיאסף ראיות ומצטבר עוד ידע מפליל.

לאחר שכבר נאספו כל הראיות הדרושות תעבור החקירה למישור הגלוי. או אז זה כבר ממש לא יהיה פשוט.

חשוב לדעת כי בכל מקרה שכזה, יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מהתחום הפלילי אשר יסייע ויוביל את החשוד בדרך הכי נכונה וטובה עבורו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »