איך מתנהלים נכון כלכלית?

איך מתנהלים נכון כלכלית?

יוקר המחיה בישראל הוא מאד גבוה, המשכורות בחלק מהעסקים או במשרדים הממשלתיים הוא די נמוך ולכן במקרים רבים ההכנסות אינן מספיקות לצורך ביצוע הוצאות חודשיות משפחתיות אלמנטריות.

איך מתנהלים נכון כלכלית?

כדי להתנהל נכון צריך להיות מודעים להכנסות ולסך ההוצאות החודשיות ובהתאם לכך לבצע כמה פעולות חשובות, כשהמטרה היא לא להיכנס למינוס בחשבון הבנק. יועץ כלכלי מנוסה כמו אלון בירן באתר https://www.alonbiran.com יכול לסייע  למשפחה לצאת מהפלונטר.

כמה הצעות להתנהלות כלכלית נכונה:

  1. לרכוש רק את מוצרי המזון שבני הבית אוכלים בדרך כלל. לא לקנות כמויות של אוכל שאחר כך חלק מהן נזרק לפח כי עבר מועד התפוגה שלהם.
  2. לא לשלם בתשלומים את חשבונות המזון אלא בתשלום אחד בלבד. 
  3. לא לרכוש מוצרים בכל תחום שאין בהם צורך או שהם מותרות.
  4. לחפש ספקים זולים יותר לשרותי תקשורת ולהוצאות נוספות המשולמות בכל חודש. 
  5. לבצע מחזור של המשכנתא, כך יופחתו הריביות והסכום החודשי והכללי שנותר לתשלום לבנק יהיה הרבה יותר נמוך. בדרך זו חלק מהמחויבות הקבועה בכל חודש תהיה בערך כספי נמוך ממה שהוא כעת. 
  6. אם ההכנסות נמוכות, כדאי למצוא דרכים להגדיל אותן, אם מדובר בעצמאי לבצע פעולות שיווקיות בדרכים שונות ואם מדובר בשכיר, לנסות להגדיל את השכר אם זה אפשרי על ידי בקשת העלאה או הגדלת אחוז המשרה.

התנהלות כלכלית נכונה 

המפתח הוא ליצור איזון בין ההכנסות להוצאות, לדאוג שההוצאות לא יעלו על ההכנסות, לוודא שהעלויות המשולמות לספקים השונים הן הנמוכות ביותר. לשאוף שההכנסות יעלו על ההוצאות ולו במעט ולהשאיר כל חודש סכום קטן בחיסכון, דבר שיוכל לשמש את בני הבית להוצאות לא צפויות כמו עלות תיקון הרכב.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »