עידן עופר – איך גדלו הרווחים של חברת צים?

אחת החברות הגדולות והחשובות ביותר במשק הישראלי ובכלל, היא חברת צים. החברה השייכת למשפחת עופר, נחשבת לאחת מחברות היסוד בכלכלה הישראלית. החברה הוקמה בשנת 1945, ומאז היא מחזיקה ברשותה צי של אוניות אשר משנעים מכולות בכל רחבי העולם בהצלחה גדולה. 

משפחת עופר הפכה את החברה לאימפריה אשר אפילו נסחרת בבורסה בניו יורק בהצלחה רבה. אחרי שדור האבות פרש והסתלק מן העולם, היום מי שאחראי בין היתר להצלחת החברה הוא עידן עופר, דור שני למשפחה אשר למד את התחום הן דרך עבודה בחברה עצמה והן דרך לימודים באוניברסיטת חיפה. 

גם היום, למעלה משבעים שנה אחרי שהחברה הוקמה היא עדיין מצליחה ולראייה, עלייה משמעותית ברווחי החברה בשנת 2022. זאת ביחס לשנים קודמות כמובן, שהיו טובות למדי. בדומה לחברות אחרות, גם חברת צים הושפעה מהתנודות בכלכלה העולמית וכן ממגיפת הקורונה, ובכל זאת הצליחה לייצר רווח משמעותי שמלמד על סיפור ההצלחה של החברה. 

איך זה אפשרי?

התשובה לכך היא מאוד פשוטה. החברה הצליחה לייצר רווח משמעותי בזכות ניהול נכון, התנהלות יעילה וחכמה, וכן בזכות ניצול נכון של מצבים. מצד אחד, אין ספק שיותר ויותר שערים נפתחו ונוצרו הרבה יותר מסלולים למדינות חדשות, ומצד שני, המסחר הבינלאומי לא פסק, להיפך, הוא גדל, הרבה בזכות האינטרנט והעובדה שאנשים יכולים לסחור דרך הרשת ממקומות שונים בעולם. לא פעם, בשביל שהמוצרים יגיעו אל יעדים מסוימים, יש צורך לשנע אותם במכולות בים. 

כאמור, החברה של עידן עופר ממשיכה להיות מאוד משמעותית וחשובה, גם היום למעלה משבעים שנה אחרי שהיא הוקמה ובעידן בו אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במסחר גם דרך היבשה והים. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושה עורך דין לתאונות עבודה
נפגעתם בתאונת עבודה וכעת אינכם יכולים לעבוד? בין אם איבדתם את היכולת לעבוד ובין אם נפגעתם, אבל יש...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
שיפור דירוג אשראי
דירוג אשראי הוא מושג שלא מעט מדברים עליו כיום. אם אתם תוהים מהו בעצם אותו דירוג אשראי ולמה בכלל צריך...
קרא עוד »
ספט 14, 2020
כל הטיפים לבחירת כלי עבודה חשמליים איכותיים
כשאנחנו נדרשים לקנות כלי עבודה חשמליים לבית או לעסק, בוודאי אם אנחנו אנשי מקצוע, אז עלינו לדעת כיצד...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019