דרושים שמאי רכוש

 

 

עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד הגבוה, עליו הם יכולים לדרוש ולהרוויח בצורה גבוהה ומכובדת. קריירה לחיים? הנה מה שתצטרכו לדעת.

דרושים שמאי רכוש

בין אם אתם קונים בית באמצעות משכנתא, מממנים מחדש את המשכנתא הקיימת או מוכרים את ביתכם לכל מי שאינו רוכש במזומן, הערכת בית היא מרכיב מרכזי בעסקה. אם אתם קונים, בעלים או מוכרים, תרצו להבין כיצד עובד תהליך ההערכה וכיצד שמאי קובע את ערך הבית.

מהי שמאות

שמאות, היא חוות דעת מקצועית חסרת פניות לגבי שווי הבית והיא משמשת בכל פעם שמשכנתא מעורבת בקנייה, מימון מחדש או מכירה של נכס זה.

שמאי מוסמך, יוצר דוח המבוסס על בדיקה אישית, תוך שימוש במכירות אחרונות של נכסים דומים, מגמות שוק עדכניות והיבטים של הבית (לדוגמה, שירותים, תוכנית קומה) כדי לקבוע את שווי השווי של הנכס.

הלווה משלם בדרך כלל את עמלת ההערכה, שיכולה להגיע לכמה מאות שקלים. כאשר שווי השמאות נמוך מהצפוי, העסקה יכולה להתעכב או אפילו להתבטל.

מהי שמאות נכסים?

שמאות, היא חוות דעת מקצועית חסרת פניות לגבי ערך של נכס. הערכות שמאות, משמשות כמעט תמיד בעסקאות רכישה ומכירה ובדרך כלל בעסקאות מימון מחודש. כך גם נוהג שמאי רכוש. בדיוק כמו בנדל"ן, כך גם עושים שמאים בבואם להעריך שווי רכוש.

בעסקת רכישה ומכירה, נעשה שימוש בהערכה אך ורק על ידי שמאי מוסמך לאחר לימודי שמאות רכוש . זאת כדי לקבוע אם מחיר החוזה של הבית מתאים בהתחשב במצב הבית, מיקומו ותכונותיו. בעסקת מימון מחודש, הערכה מבטיחה למלווה שהוא לא ימסור ללווה יותר כסף ממה שהבית שווה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »