שמעון שבס איש עסקים – האיש מאחורי השם

שמעון שבס

בספרו "השלום של טראמפ" של ברק רביד, ישנו קטע שלם בו הוא מספר איך שמעון שבס עזר בימיו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה של יצחק רבין, לקדם מהלכים מול מדינות המפרץ. מהלכים שלימים הובילו לקשר חשאי וטוב מול אותן מדינות, עד לימינו בהם אנחנו נהנים מהסכם נורמליזציה מלא עם חלק מאותן מדינות באזור וקשרים חשאיים טובים עם מדינות אחרות. 

סיפור זה, כמו רבים אחרים, ממחיש את היכולות של שמעון שבס לא רק כמנכ"ל משרד ראש הממשלה אלא גם כאיש עסקים. כך הוא נהג מאז עזב את המשרד אחרי רצח רבין בשנת 95. במסגרת עסקיו השונים הוא הצליח לפתח קשרים טובים עם אנשי עסקים ומנהיגים ממדינות שונות, הוא הצליח להתחבר אל דיפלומטים ואנשי מקצוע, ולהביא אותם לפתוח עסקים בישראל ולפתח אותם. 

אך לא רק בישראל פועל שבס, אלא גם במדינות נוספות בעולם. מדובר על עסקים בתחומים שונים, אשר במהלכם נוצרים מקומות תעסוקה עבור קבלים ומגזרים שונים. 

למה שווה לעבוד עם שמעון שבס

הרבה פעמים אנשים נוטים לחשוב שאם אדם מקורב לשלטון בצורה מסוימת, אז שווה לעבוד איתו. על פניו זה נכון, העניין הוא, אם אותו אדם איננו איכותי, מתקדם, יצירתי וחכם, אזי שהקשרים לבד לא יספיקו. 

שמעון שבס מציע לכל מי שפונה אליו אפשרויות שונות ומגוונות, הוא מציע לו יצירתיות ומקוריות, יכולות ביניאישיות ברמה גבוהה, ידע היסטורי נרחב, ועוד שורה של תכונות וכלים, אשר הפכו להיות למנכ"ל משרד ראש ממשלה פופולארי ומעבר לזה הפכו אותו גם לאיש עסקים ברמה הגבוהה ביותר. 

זו הסיבה שגם למעלה מעשרים שנה אחרי, הוא עדיין מצליח לייצר קשרים ולהצליח בתחום העסקי. 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

לקוח סמוי

לאחרונה שמתם לב בדוחות ההכנסה של העסק כי קיימת ירידה מסוימת באחוזי המכירות, למרות שכמות הלקוחות שמגיעים לבקר בחנות שלכם איננה נמצאת בירידה -אלא להיפך,

קרא עוד »

חדשות חרדים

החרדי כמו החילוני מתעניין בחדשות ובמה שקורה בעולם. גם הוא כמו כל בן אנוש שואף לדעת ולהבין, לראות, לקרוא ולהתעניין בכל החדשות. אך בניגוד לאנשים

קרא עוד »

איך לעשות הסבה להייטק?

בשנים האחרונות יש יותר ויותר אנשים שעוזבים את המקצועות הקודמים שלהם מכל מני תחומים ונכנסים לענפי ההייטק. תחום ההייטק הישראלי נחשב ליוקרתי ומתגמל במיוחד, הכולל

קרא עוד »