שמעון שבס איש עסקים – האיש מאחורי השם

שמעון שבס

בספרו "השלום של טראמפ" של ברק רביד, ישנו קטע שלם בו הוא מספר איך שמעון שבס עזר בימיו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה של יצחק רבין, לקדם מהלכים מול מדינות המפרץ. מהלכים שלימים הובילו לקשר חשאי וטוב מול אותן מדינות, עד לימינו בהם אנחנו נהנים מהסכם נורמליזציה מלא עם חלק מאותן מדינות באזור וקשרים חשאיים טובים עם מדינות אחרות. 

סיפור זה, כמו רבים אחרים, ממחיש את היכולות של שמעון שבס לא רק כמנכ"ל משרד ראש הממשלה אלא גם כאיש עסקים. כך הוא נהג מאז עזב את המשרד אחרי רצח רבין בשנת 95. במסגרת עסקיו השונים הוא הצליח לפתח קשרים טובים עם אנשי עסקים ומנהיגים ממדינות שונות, הוא הצליח להתחבר אל דיפלומטים ואנשי מקצוע, ולהביא אותם לפתוח עסקים בישראל ולפתח אותם. 

אך לא רק בישראל פועל שבס, אלא גם במדינות נוספות בעולם. מדובר על עסקים בתחומים שונים, אשר במהלכם נוצרים מקומות תעסוקה עבור קבלים ומגזרים שונים. 

למה שווה לעבוד עם שמעון שבס

הרבה פעמים אנשים נוטים לחשוב שאם אדם מקורב לשלטון בצורה מסוימת, אז שווה לעבוד איתו. על פניו זה נכון, העניין הוא, אם אותו אדם איננו איכותי, מתקדם, יצירתי וחכם, אזי שהקשרים לבד לא יספיקו. 

שמעון שבס מציע לכל מי שפונה אליו אפשרויות שונות ומגוונות, הוא מציע לו יצירתיות ומקוריות, יכולות ביניאישיות ברמה גבוהה, ידע היסטורי נרחב, ועוד שורה של תכונות וכלים, אשר הפכו להיות למנכ"ל משרד ראש ממשלה פופולארי ומעבר לזה הפכו אותו גם לאיש עסקים ברמה הגבוהה ביותר. 

זו הסיבה שגם למעלה מעשרים שנה אחרי, הוא עדיין מצליח לייצר קשרים ולהצליח בתחום העסקי. 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »