כמה דמי כיס לתת לילדים?

כל הורה מוצא את עצמו דן בשאלה הזו, כמה לתת דמי כיס לילדים? יש לשאלה זו כמה היבטים משמעותיים וחשוב להתייחס לכל אחד מהם. כי השאלה היא לגמרי לא כלכלית בלבד. יש לה היבטים חינוכיים מובהקים. הבה נפרט את הנושא ונבין את המשמעות של דמי הכיס.

דמי כיס לילדים, כמה הם צריכים?

  • מצד אחד אנחנו רוצים לתת לילדים שלנו שפע. שיהיה להם אפשרות לענות על הצרכים של עצמם ולחוש שאנו נותנים להם ודואגים להם. אך מנגד ילד צריך לדעת לנהל את עצמו בגבולות תקציב הולם. זה אומר שהוא לא חייב להרשות לעצמו כל דבר והוא לא אמור לרכוש כל מה שמתחשק לו בדרך. זה אומר שהוא לא אמור להחזיק אצלו בכיס בכל עת מצוא סכומים משמעותיים של כסף.
  • ילד חייב ללמוד לדחות סיפוקים. לומר לעצמו לא. כאשר יש לו כסף משלו והוא מסוגל לתת לעצמו כל דבר, התוצאות עשויות להיות לא טובות. הוא קונה ללא מחשבה רבה ומרגיל את עצמו לקבל כל מה שהוא רוצה באופן מידי.
  • יש הרבה הוצאות שהן לא רצויות. לא כל דבר נרצה שהילד שלנו יקנה. יש הורים שחוששים מאוכל שמתאים יותר לתיאור ג'אנק. אחרים חוששים משימוש במכונות משחק וכדומה. כאשר יש לילד תמיד כסף בכיס ובסכומים משמעותיים, הוא יכול לעשות גם דברים לא רצויים. כל זאת ללא ידיעת ההורים.

חשוב ללמד את הילד לנהל תקציב. להבין מהו הסכום שיש לו וכמה כדאי  לו להוציא או לשמור אצלו. לכן נכון לתת לילד דמי כיס בסכום מוגבל וידוע מראש. תמיד כדאי לדעת מה עושה הילד בכסף ולהציב לו גבולות ביחס למה שאתם לא מרשים לקנות. מידע נוסף באתר https://www.alonbiran.com/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפים להפקת כנס מקצועי

טיפים להפקת כנס מקצועי

אם אתם מעוניינים להפיק כנס מקצועי, חשוב מאוד לבחור באחת החברות המובילות בארץ בתחום הפקת כנסים. חברה וותיקה ומקצועית. כאן תוכלו לקרוא על טיפים להפקת

קרא עוד »
השמה להייטק

משכורות מפתחים 2021

זה לא התחיל בשנת 2021, כבר כמה שנים שמדינות בכל רחבי העולם מתמודדות עם פריצות של אנשי סייבר, אלה אף יכולים לפגוע קשות באבטחת המידע.

קרא עוד »