מה הן התקנות לעבודה בגובה?

1539231-min

עבודה ברמה גבוהה.

ישנן עבודות שונות ומגוונות אשר מצריכות את בעל המקצוע לטפל בבעיה שנוצרה כאשר עליו להיות בגובה מסויים לדוגמא מתקין מזגנים, מנקה חלונות של גורדי שחקים ועוד עבודות נוספות שמצריכות את בעל המקצוע להשתמש בסולם, מנוף או כל דבר אחר שיסייע לו להגיע לגובה המתבקש בכדי לטפל בבעיה במקצועיות.

 

בהתאם לזאת.

כתוצאה מהצורך של איש המקצוע המתבקש לבצעה את עבודתו במרחק מהקרקע יש צורך בתקנות שמטרתן לשמור על העובד שלא יגרם לו נזק כתוצאה מנפילה או עבודה רשלנית ולכן קיימות תקנות בחוק שעל כל עובד בגובה העולה על שני מטרים לפעול לפי הנחיות ותקנות אילו ולקבל אישור לעבודה בגובה מטעם הרשויות (משרד התמ"ת).

 

אז מה הן התקנות?

החל משנת 2008 וכתוצאה ממוות של עובדים בגובה כתוצאה מנפילה או חוסר זהירות כזה או אחר החלו להכינס לתוקף מספר תקנות שעלינו לעבור במידה ונרצה לעבוד בגובה ובכדי למנוע תאונות נוספות. נתחיל בזה שכל מי שמעוניין בעבודה מסוג זה יהיה חייב לעבור קורס בנושא עבודות בגובה אשר מועבר על ידי מדריך לעבודות בגובה, בסופו של הקורס מקבל העובד תעודת הסמכה מאותו מדריך המקנה לו את האפשרות לעבוד בגובה, יש לציין כי לאחר הקורס על העובד להגיע לרענון והשתלמות אחת לשנתיים.

 

אז קורס וזהו?

התשובה היא לא, הקורס בלבד אינו מספיק בכדי לעבוד בגובה. גם לאחר קבלת תעודת ההסמכה על העובד להצתייד בציוד אישי מתאים ותקין לעבודה בגובה כמו למשל קסדת עבודה, נעלי בטיחות למניעת החלקה, סולם יציב ועוד. על כל הציוד אשר משמש את העובד לעבודתו בגובה להיות תקין ולעבור את תקנות הבטיחות, הנושא בבקרה וקיימת אכיפה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »