מה אתם צריכים לאכול כדי לוודא מניעה של אבנים בכליות?

אם יש לכם אבנים בכליות, ייתכן שתצטרכו לעקוב אחר תוכנית דיאטה מיוחדת. ראשית, איש המקצוע הרפואי שלכם יבצע בדיקות דם ושתן כדי לגלות איזה סוג של גורמי סיכון עשויים להיות לכם. לאחר קבלת התוצאות הרופא שלכם יגיד לכם את השינויים בתזונה והטיפול הרפואי שאתם צריך כדי לוודא מניעת אבנים בכליות!

מהי אבן כליה והאם כל האבנים בכליות זהות?

אבן כליה היא מסה קשה שנוצרת מגבישים בשתן. עבור רוב האנשים, כימיקלים טבעיים בשתן מונעים מאבנים להיווצר ולגרום לבעיות. הסוגים הנפוצים ביותר של אבנים בכליות הם אבני סידן ואחריהן אבני חומצת שתן. שינויי תזונה וטיפול רפואי מותאמים אישית בהתאם לסוג האבן, יעזרו לכם לוודא מניעה של אבנים בכליות.

מהו הגורם החשוב ביותר עבור מניעה של אבנים בכליות?

אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לוודא מניעה של אבנים בכליות הוא לשתות הרבה מים כל יום. זה יעזור לוודא שאתם מתפנים לעיתים קרובות כדי למנוע הצטברות של סידן או חומצת שתן. נסו להימנע ממשקאות מוגזים, במיוחד מאלו עם כמויות גבוהות של סוכרים, תה קר ממותק ומיץ אשכוליות.

תוכנית דיאטה מומלצת למניעת אבני סידן אוקסלט

סידן אוקסלט נמצא באופן טבעי במזונות רבים, כולל פירות וירקות, אגוזים וזרעים, דגנים, קטניות, ואפילו שוקולד ותה. כמה דוגמאות למזונות שיש בהם רמות גבוהות של אוקסלט כוללות בוטנים, ריבס, תרד, סלק, מנגולד, שוקולד ובטטה. הגבלת צריכת מזונות אלו עשויה להועיל לאנשים היוצרים אבני סידן אוקסלט שהוא הסוג הנפוץ ביותר של אבנים בכליות.

אבני חומצת שתן- אבן נפוצה נוספת

בבשר אדום ואיבים פנימיים יש כמויות גבוהות של תרכובת כימית טבעית המכונה פורין. צריכת פורין גבוהה מובילה לייצור גבוה יותר של חומצת שתן ולעומס חומצות גדול יותר להפרשת הכליות. הפרשת חומצת שתן גבוהה יותר מובילה לשתן חומצי יותר. כדי למנוע אבנים בחומצת שתן, צמצמו במזונות עתירי פורין כמו בשר אדום, בירה ומשקאות אלכוהוליים, סרדינים ואנשובי.

> למידע מקצועי והמלצות נוספות בנושא אבנים בכליות היכנסו אל אתר https://nk-urology.com!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »